‎Звіт про археологічну‬ практику

Фотографії >>

Межиріцька палеолітична археологічна експедиція кафедри, 15 студентів, керівник групи доцент П.С. Шидловський.

2015 р.під орудою Щидловського П.С. ("Відкритий лист" № 136/00597) завершено дослідження східного сектору ями в кв. 23, що дозволяє провести попередній аналіз стратиграфічних особливостей накопичення заповнення та дати характеристику крем’яного комплексу і фауністичних решток, що походять з нього. Згідно розрізу північно-західної стінки, яма являє собою лінзоподібне заглиблення діаметром біля двох метрів та глибиною до 80 см. Яма мала т. зв. «маркувальні» великі мамонтові кістки та лінзу піску у верхній частині заповнення. Нижче піщаної лінзи розташовується лесовий прошарок та кістково-зольний шар (Z), що відзначається надзвичайно високою концентрацією культурних решток та значною потужністю. Фактично він являє собою суцільну брекчію з кісток, їх перепалених зразків та кісткового вугілля, а також чисельних виробів з кременю.

В дослідженнях 2015 р. приймали участь студенти-практиканти 1-курсу історичного факультету, студенти та випускники кафедри археології та музеєзнавства, аспірант кафедри археології Лизун О.М.

Завдяки співпраці з науковцями різних вітчизняних та зарубіжних інститутів, проведено низку спеціальних аналізів – археозоологічний, палеонтологічний, мікростратиграфічний та відібрано зразки фауни для проведення радіокарбонового датування:

Лілія Попова – доцент Інституту Геології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

Стефан Пеан – співробітник Національного природничого музею (Франція)

Поль Езартс – Королівський Інститут природничих наук Бельгії (Брюсель),

Стефан Пірсон – професор Льєжського університету, аташе Дирекції археології відділу культурної спадщини Громадської служби Валонії (Бельгія)