Олійник Юрій Миколайович

Народився 1956 р. в м. Луцьк Волинської області — український письменник і перекладач, член Національної спілки письменників України.

Закінчив кафедру археології та музеєзнавства історичного факультету Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка та спеціальний курс перекладачів історичних текстів (Л.Архипович).

Упродовж 30 років брав активну участь в археологічних дослідженнях пам'яток трипільської та зарубинецької археологічних культур, поселень та могильників пізньоскіфського часу та доби Давньої Русі.

Працював у Національному музеї історії України та Музеї історії Києва. Паралельно займався систематичним вивченням філософії, зокрема філософії ідеалізму. Як пише сам письменник у своїй автобіографії: «Загалом, вибухова суміш археології та філософії дала несподівані результати. Наприклад, я зрозумів, що суспільство, яке користувалося крем'яними ножами і не знало колеса, ментально нічим не відрізняється від суспільства, яке користується сталевими ножами і літає в бізнес-класі якої-небудь „British Airways“. Я викинув зі свого лексикону слово „примітивний“, замінивши його словом „інакший“, бо переконаний, що історія — це різні відповіді на одні й ті самі запитання».

Протягом 1990-х та поч. 2000-х років працював у ряді американських проектів та фундацій, заснованих Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) для надання технічної допомоги Україні, у міжнародному проекті Урядової школи ім. Дж. Кеннеді Гарвардського університету (HKS), Гарвардському інституті міжнародного розвитку (HIID), Фундації Чарльза Стюарта Мотта (Mott Foundation) та ін. У рамках допомоги Норвезької агенції з розвитку (NORAD) Програмі розвитку віддалених регіонів (RADP, Ботсвана) працював у Проекті розвитку бушменської писемності.

Посилання

https://uk.wikipedia.org/wiki/Олійник_Юрій_Миколайович