Громадська організація «ІДЕАЛІСТИ», проєкт LEGIO Historica, Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Кафедра археології та музеєзнавства КНУ ухвалили рішення започаткувати академічну меморіальну стипендію імені Олександра Самченка.
Олександр — випускник історичного факультету КНУ (2018) за освітньою програмою «Археологія» та старший солдат 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, героїчно загинув 4 лютого 2023 року у ході боїв на Вугледарському напрямку. Наказом Президента України №467/2023 від 28 липня 2023 р. Олександра Самченка нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно). Попри те, що був на фронті ще з 2018 року, Сашко ніколи не поривав з археологією, планував долучатись до проведення досліджень й після перемоги. Тож його друзі, наставники, близькі вирішили, що надання можливості здобути вищу освіту магістерського рівня талановитим і вмотивованим здобувачам буде найкращим вшануванням його пам'яті та його захоплень.
Стипендія передбачає оплату повної вартості навчання на магістерській програмі з археології у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка протягом 2024-2026 навчальних років для відібраного за результатами конкурсу стипендіата.
Умови участі за посиланням https://www.facebook.com/legiohistorica/posts/
Що таке музей? як можна поєднувати навчання та роботу в музеї? чим корисне навчання на спеціальності «Музеєзнавство, пам’яткознавство»? на ці та інші питання відповіли студенти та випускники спеціальності «Музеєзнавство, пам’яткознавство» кафедри археології та музеєзнавства.
Заради збереження інформації про стародавню культуру народів, що мешкали на території України, Археологічний музей Київського національного університету імені Тараса Шевченка долучився до проєкту «Під обстрілом: цифровий 3D захист української бронзової доби», який виконувала міждисциплінарна команда Archaic за підтримки Німецького археологічного інституту (DAI).
В рамках роботи проєкту були проведені заняття для студентів кафедри археології та музеєзнавства спеціальності «Музеєзнавство, пам’яткознавство».
Оцифровані артефакти ямної, катакомбної, зрубної культури бронзової доби, отримані експедицією науково-дослідної частини університету протягом 70-90 х рр. минулого століття під час рятувальних археологічних розкопок курганів в зонах спорудження зрошувальних систем у Дніпропетровській, Донецькій і Луганській областях.
Зі знахідками можна ознайомитись за посиланням https://sketchfab.com/
16 травня з ініціативи Наукового товариства студентів історичного факультету відбулась панельна дискусія «Археологічна спадщина в умовах військових конфліктів в Україні» за участі завідувача кафедри археології та музеєзнавства Павла Сергійовича Шидловського та доцента кафедри Євгена Валентиновича Синиці.
Це були півтори години питань та обговорень складних проблем збереження культурної спадщини під час війни, наповнені важливою, актуальною інформацією.
Враження про подію на сторінках НТС історичного факультету
ФБ:
https://www.facebook.com/share/p/m5z9Y9HkerUkrWns/?mibextid=WC7FNe
Інстаграм:
https://www.instagram.com/p/C7oqwv_tcDr/?igsh=MW42Nm1kOHM3ZzJ2Zw==
Телеграм:
https://t.me/knuist/2441
Шановні колеги!
Запрошуємо вас взяти участь в Міжнародній науковій конференції «АРХЕОЛОГІЯ, МУЗЕЙНА СПРАВА ТА ПАМ’ЯТКОЗНАВСТВО В СИСТЕМІ ОСВІТИ І НАУКИ».
Термін проведення: 03-04 жовтня 2024 року
До розгляду на конференції пропонуються такі тематичні напрями:
- - Підготовка фахівців у сфері культурної спадщини
- - Актуальні питання археологічних досліджень
- - Розвиток музейної справи: історія та сьогодення
- - Пам’яткознавчі студії в сучасній Україні
- - Новітні методи пам’яткознавчих досліджень
- - Університетський музей і популяризація науки
- - Консервація та реставрація предметів археології
Формат проведення роботи конференції: змішаний.
Робочі мови конференції: українська, англійська
Заявки з заповненими анкетами участника конференції, абстрактом обсягом 1800-2200 знаків українською та англійською мовами, просимо надсилати до 10 вересня 2024 р. на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Оргкомітет залишає за собою право відбору доповідей для включення до програми конференції.
Учасники конференції сплачують організаційний внесок 200 грн., який включає організаційні витрати на проведення конференції, видання програми. Вноситься під час реєстрації.
Оргкомітет не бере зобов’язань щодо оплати проживання та проїзду учасників конференції.
Із запитаннями та пропозиціями звертайтеся за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. — Оргкомітет
On the occasion of the 80th anniversary of the Department, we are pleased to invite colleagues to participate in the International Scientific Conference ARCHAEOLOGY, MUSEUM AND MONUMENT STUDIES IN THE SYSTEM OF EDUCATION AND SCIENCE
Location: Kyiv, Ukraine, 60 Volodymyrska Street / online
Date: October 3-4, 2024
The following thematic areas are proposed for discussion at the conference:
- Training specialists in the field of cultural heritage;
- Current issues in archaeological research;
- Development of museum work: history and present;
- Monument studies in modern Ukraine;
- Innovative methods in monument research;
- University museums and the popularization of science;
- Conservation and restoration of archaeological items.
Conference format: hybrid.
Conference languages: Ukrainian, English.
Please send applications with completed participant forms and abstracts (1800-2200 characters in English) by September 10, 2024, to: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Participants will pay a registration fee of 200 UAH, which includes organizational costs and the publication of the program. The fee is payable upon registration.
The organizing committee does not cover accommodation or travel expenses for conference participants.
For questions and suggestions, please contact the organizing committee at Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Шановні студенти!
Графік захистів курсових робіт та передзахистів кваліфікаційних робіт:
18 квітня, 12.00 – передзахист магістерських робіт освітніх програм «Археологія», «Музеєзнавство, пам’яткознавство»
1 травня, 12.00 – захист курсових робіт студентів 4 курсу ОР «бакалавр» ОП «Археологія та преісторія»
8 травня, 12.00 – захист курсових робіт студентів 2 та 3 курсу ОР «бакалавр», 1 курсу ОР «магістр» спеціальності 027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство»
9 травня, 12.00 – захист курсових робіт студентів 2 та 3 курсу ОР «бакалавр» ОП «Археологія та преісторія», 1 курсу ОР «магістр» ОП «Археологія»
15 травня, 12.00 – передзахист бакалаврських робіт студентів 4 курсу ОР «бакалавр» ОП «Музеєзнавство, пам’яткознавство»